Fulltextové vyhledávání

13. 6. Antonín

Zítra: Roland
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Seniorská obálka

Seniorská obálkaMěsto Kojetín se v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí připojilo k distribuci Seniorské obálky pro občany města Kojetína a jeho místních částí. Seniorská obálka je určena lidem staršího věku, především těm, kteří žijí osamoceně a má usnadnit řešení v situaci ohrožení zdraví nebo života. Pokud se senior dostane do zdravotních potíží bez schopnosti vlastní komunikace, přivolaný lékař obálku otevře a vyčte z ní podstatné údaje.

Seniorská obálka je formulář, do kterého senioři vyplňují základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Takto vyplněný tiskopis senioři vloží do plastové obálky a upevní ji na vnitřní stranu vchodových dveří nebo ledničku pomocí lepicí pásky.

Seniorskou obálku (formulář v průhledné obálce s lepicí páskou) si můžete vyzvednout u sociálních pracovnic Centra sociálních služeb Kojetín, p.o. na adrese nám. Dr. E. Beneše 3, Kojetín, 2. patro, nebo u pracovnic úseku sociálních věcí, odboru VVŠK, MěÚ Kojetín v přízemí budovy dveře č. 2 a č. 4.

Pracovnice taktéž poradí s vyplněním formuláře a vhodném umístěním Seniorské obálky v bytě.

Seniorská obálka

Pečovatelská služba je terénní nebo ambulantní služba poskytovaná osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo tělesného postižení.

Centrum sociálních služeb nabízí pečovatelskou službu těm občanům města Kojetín a místních částí Koválovice a Popůvky, kteří nejsou schopni sami nebo s pomocí rodiny zvládat domácnost a běžné denní sebeobslužné úkony.

Hlavním cílem Poradny pro seniory je pomáhat uživatelům služby zvýšit jejich dovednosti, znalosti a právní povědomí. Tuto službu naše organizace nabízí jak ve formě terénní tak ambulantní (osobně, telefonicky či písemným kontaktem) ve městě Kojetíně a jeho místních částech Popůvky a Kovalovice. Služby poradny jsou poskytovány zcela zdarma.