Naše konzultační středisko úspěšně završilo letní semestr věnovaný tématu „Němci a Češi – společná cesta dějinami“. Semestr byl úspěšný nejen po studijní stránce, ale také slavnostním zakončením pro naše studentky Univerzity třetího věku. V letošním roce získaly nárok na promoci čtyři studentky. Do Prahy se slavnostního aktu zúčastnily dvě absolventky a dalších šest studentek vyrazilo jako doprovod a hosté. Promoce představuje významné završení studia, během kterého senioři přebírají „Osvědčení o absolutoriu Univerzity třetího věku“ při Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Tento slavnostní okamžik není pouze oceněním studijní píle a vytrvalosti studentů, ale také příležitostí pro rodinu, přátele a známé sdílet radost z dosaženého úspěchu a osobně pogratulovat svým blízkým. Pobyt v Praze jsme obohatili také o kulturní a poznávací program. Navštívili jsme Činoherní klub a prohlédli si několik významných historických míst našeho hlavního města. Dalším zážitkem byla návštěva Národního památníku hrdinů heydrichiády v kryptě chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Právě zde v roce 1942 svedlo sedm československých parašutistů svůj poslední boj. Tato návštěva symbolicky navázala na naše semestrální studijní téma. Všem absolventkám srdečně gratulujeme k jejich úspěchu a již nyní se těšíme na společná setkání v podzimním semestru.