Po dlouhé covidové pauze byly opět obnoveny tradiční závěrečné semináře VU3V. Letos jsme se studenty jeli do Kyjova, kde v Domě kultury proběhl slavnostní seminář. Po úvodním přivítání všech hostů organizátorkou Martinou Hradilovou vystoupili žáci ze ZUŠ Kyjov s cimbálovou hudbou. Přivítat studenty a hosty došel také místostarosta města Kyjova Daniel Čmelík. Z Prahy z České zemědělské univerzity přijely paní Hana Balzerová a Andrea Krejzová, aby předaly pamětní listy. Mj. jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí: že v letošním letním semestru bylo téměř 7000 studentů. Nejstarší student má 101 let a nejstarší studentka letos oslavila sté narozeniny. To nás jen přesvědčilo o tom , že nikdy není pozdě začít a učit nové věci. Po skončení semináře nám zbyl ještě čas na krásnou procházku Kyjovem. Odpoledne jsme zakončili příjemným posezením v cukrárně a pak se spokojeně vydali na cestu zpět do Kojetína.
V polovině dubna naše studentky úspěšně zakončily letní semestr VU3V - s tématem Včelařský rok. Kurz v tomto semestru navštěvovalo 21 osob. Video přednáškami nás provázel profesor Karel Voříšek, který působí na České zemědělské univerzitě v Praze a zároveň je předsedou základní organizace Českého svazu včelařského. Šestidílný seriál o včelařství nás seznámil s včelími produkty, jak se včelami hospodařit, o chorobách a boji s nimi a spoustu dalšího zajímavého. Na závěr úspěšného ukončení výuky jsme studenty odměnili sladkou tečkou a dopřáli jim stylově - medové dobroty. Nyní nás ještě čeká slavností ukončení semináře v Kyjově a závěrečné promoce na České zemědělské univerzitě v Praze.
Studentům Virtuální univerzity třetího věku se zimní semestr velmi vydařil. Téma – Historie a současnost české myslivosti je moc bavilo. S přednášejícími jsme se vydali do hluboké historie myslivectví, do přírody za zvířaty, ale také na myslivecké oslavy. To vše s myslivostí souvisí, myslivost je totiž kromě pečování o přírodu a zvířata také životní styl. Závěrečný velký test zvládli studenti na plný počet bodů. Poslední hodinu jsme zakončili stylově – zvěřinovým gulášem a spojili to i s předvánočním posezením a poslechem koled.
V naší Víceúčelové klubovně jsme zahájili další semestr Virtuální univerzity třetího věku. Studentů v tomto semestru je 23. Téma si zvolili Historie a současnost české myslivosti. Semestr zahrnuje cyklus šesti přednášek. S přednášejícími se vydáváme do hluboké historie myslivectví, do přírody za zvířaty, ale také na myslivecké oslavy. To vše s myslivostí souvisí, myslivost je totiž kromě pečování o přírodu a zvířata také životní styl. O jeho podobách si povídáme s pedagogy České zemědělské univerzity v Praze. Studentům se téma moc líbí a těší se na další společné lekce.